KONST / Litografier / Färglitografi 13746042
*
nr 1374 6042
Bo Swenson
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, "Trädet". Signerad, daterad -73, PT. Motivet: 65x50 cm
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:24:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 15:44:58
1
250 kr
19/1 22:50:49
2
200 kr
19/1 22:50:49
1
250 kr (Budbetjänt)
20/1 12:23:59
3
450 kr
25/1 18:18:25
4
350 kr
25/1 18:18:25
3
400 kr (Budbetjänt)
25/1 18:19:10
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo swenson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:26
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:29
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:52
-
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:34
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:57
*
Bo Swenson
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
Läs om budbetjänten
nr 1374 6042
Bo Swenson
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, "Trädet". Signerad, daterad -73, PT. Motivet: 65x50 cm
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 15:44:58 | 1 | 250 kr |
19/1 22:50:49 | 2 | 200 kr |
19/1 22:50:49 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
20/1 12:23:59 | 3 | 450 kr |
25/1 18:18:25 | 4 | 350 kr |
25/1 18:18:25 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
25/1 18:19:10 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo swenson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:26 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:29 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:52 -
8048 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:34 -
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:57